درب ضد سرقت چیست؟

درب ضد سرقت چیست؟

درب ضد سرقت چیست؟

  • پنجشنبه 11 بهمن 1397
  • 105 نفر

درب ضد سرقت چیست؟

درب ضد سرقت چیست

 درب ضد سرقت دربی است که سارقین نتوانند با هر شیوه دستکاری یا تخریب قفل درب وارد مکان مورد نظر شوند و درب ضد سرقت مانع از ورود آنها گردد.بعلاوه درب ضد سرقت می بایستی بر اساس استانداردهای محیطی چون سرما و گرما و صدا طراحی و ساخته شده باشد.
یکی دیگر از آیتم هایی که درب ضد سرقت می بایستی نسبت به درب های معمولی داشته باشد این است که استانداردهای لازمه هنگام وقوع آتش سوزی و زلزله رانیز برخوردار بوده تا مانع کمک رسانی نیروهای امدادی نباشد.هم چنین درب ضد سرقت می بایستی متناسب با مکان مورد نظر انتخاب گردد.بطور مثال درب ضد سرقت مورد نیاز  برای اماکنی چون ویلاها ،کارخانه ها و اداراتی که نیاز به امنیت بالاتری نسبت به منازل دارند باید از لحاظ کیفیتی ،کیفیت دو چندان داشته باشند بدین صورت که ضخامت فولاد میانی درب در دو طرف درب ضد سرقت به ضخامت 1میلی متر تعبیه شود و از پشم سنگ و دیگر عایق های هوا و صدا و ضد رطوبت و ضد اسید برای بالا بردن کیفیت در مکان های صنعتی یا مرطوب بکار برده شود .

در پایان شایان ذکر است که بهترین و مرغوب ترین دربهای ضد سرقت هم نمی توانند 100 در صد تضمین کنند که از دسترس سارقین در امان باشند اما بهترین درب ضد سرقت دربی است که بر اساس استانداردهای جهانی ساخته شودو مرغوبترین قفل ضد سرقت برروی آن نصب گردد که در این صورت می توان آن را درب ایمن تری نسبت به درب معمولی دانست

در سال‌های اخیر یکی از تجهیزات ساختمانی که استفاده از آن‌ها افزایش یافته، درب ضد سرقت است. همانطور که از اسم درب ضد سرقت مشخص است، این درب‌ها جهت ایجاد مانع در ورود افراد غیر مجاز به داخل و افزایش ضریب امنیت ساختمان به کار می‌روند و معمولا در منازل مسکونی، ادارات، شرکت‌ها، سازمان‌ها و کارخانجات مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ویژگی های درب ضد سرقت

- با توجه به اینکه درب‌ ضد سرقت به منظور افزایش سطح امنیت ساختمان ها تولید شده است، قطعا در مقایسه با درب‌های معمولی بسیار مقاوم تر و با دوام‌تر است. برای افزایش مقاومت درب‌های ضد سرقتی که برای ساختمان‌های مسکونی به کار می‌روند، معمولا از یک یا دو لایه ورق فلزی تقویتی بسیار مستحکم (با ضخامتی بین نیم تا 2 میلی متر) استفاده شده است که مقاومت آنها را در برابر ضربه، برش و ... افزایش می‌دهد. نکته‌ای که حین خرید باید در نظر داشته باشید این است که جنس ورق‌های فلزی به کار رفته در انواع درب ضد سرقت متفاوت است که هریک مقاومت معینی دارند.

- ضخامت ورق به کار رفته در چهارچوب درب ضد سرقت نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است که معمولا بین 1 تا 2 میلی متر است.

- برخلاف درب‌های معمولی، که تنها در یک محل، درب به چهارچوب قفل می‌شود، درب ضد سرقت از چندین جهت به چهارچوب درب قفل می‌گردد. قفل یکی از مهم‌ترین اجزای درب ضد سرقت است که با توجه به اهمیت کاربری مورد استفاده در آن، می‌توان از انواع مختلف آن استفاده نمود. توپُر بودن زبانه‌های قفل یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها در مقاومت درب‌های ضد سرقت است. برخی از قفل‌ها ضد اسید و ضد برش هستند، که داشتن این خصوصیات بر قیمت این قفل‌ها می‌افزاید. حین خرید باید توجه داشته باشید که درب انتخابی شما، قفل مناسب برای کاربری مورد نظر شما را دارا باشد.