بهترین رنگ درب ضد سرقت

رنگ بندی درب ضد سرقت

روکش، رنگ بندی و نمای قفل از موارد تاثیر گذار در زیبایی درب ضد سرقت است. رنگ فلز درب ضد سرقت همان رنگی است که در دور لنگه درب دیده می شود.

درب ضد سرقت ویستا
درب ضد سرقت ویستا

رنگ درب ضد سرقت

روکش، رنگ بندی و نمای قفل از موارد تاثیر گذار در زیبایی درب ضد سرقت است. رنگ درب ضد سرقت را باید با توجه به نمای بیرونی و داخلی ساختمان و دکوراسیون داخلی خانه انتخاب کرد تا در نهایت هماهنگی و هارمونی لازم در میان تمام اجزای خانه برقرار باشد. اغلب درب های ضد سرقت موجود در بازار قهوه ای یا سفید رنگ هستند اما میتوان طیف متنوعی از رنگ های دیگر را نیز برای این درب ها پیدا کرد.

انواع رنگ بندی درب ضد سرقت

علاوه بر طراحی و مدل روکش درب یا طراحی دستگیره ی درب، رنگ بندی درب ضد سرقت تاثیر زیادی در زیبایی این درب ها دارد. به طور معمول رنگ بندی انواع  درب ضد سرقت ایرانی، ترک و چینی موجود در بازار ایران تنوع چندانی ندارند و اغلب طیف رنگ قهوه ای دارند یا سفید هستند.

درب ضد سرقت قهوه ای

بیشترین انواع درب های ضدسرقت موجود در بازار ایران طیف های مختلف رنگ قهوه ای دارند. شما می توانید با توجه به دکوراسیون منزلتان یا اگر در مجتمع آپارتمانی زندگی می کنید با توجه به رنگ درب واحدهای آپارتمانی دیگر که در طبقه شما قرار دارند و رنگی که با رنگ درب واحدهای دیگر هماهنگ باشد رنگ بندی درب ضد سرقت خود را انتخاب کنید.
درب ضد سرقت قهوه ای معمولا پرفروش ترین رنگ درب ضد سرقت است که البته تنالیته های متنوعی از آن در بازار موجود است. علت محبوبیت این رنگ نمای چوبی آن و هماهنگی آن با اکثر عناصر موجود در محیط است. 

درب ضد سرقت سفید

در درب های ضد سرقت سفید رنگ از یک ورق فولادی ضخیم استفاده شده است. علاوه بر این یک عایق صوتی-حرارتی از جنس یونولیت فشرده نیز در ساخت این درب ها به کار رفته است. درکوب و دستگیره درب های ضد سرقت سفید رنگ از نوع عثمانی، هلالی و میله ای هستند. یراق آلات ترک در ساخت این درب ها به کار رفته و رنگ آنها الکترواستاتیک آلمانی است.
دومین رنگ پرفروش در میان درب های ضد سرقت درب سفید رنگ است. درب ضد سرقت سفید رنگ نیز به راحتی با نمای رنگ های بیرونی و داخلی منزل ست شده زیبایی خاصی به خانه میدهد. در ساخت درب های ضد سرقت ایمن صرف نظر از رنگشان از ورق فولادی ضخیم استفاده می شود و یک درب ضد سرقت باکیفیت و مدرن باید عایق صوتی و حرارتی باشد.

انواع رنگ بندی فلز درب ضد سرقت

رنگ فلز درب ضد سرقت همان رنگی است که در دور لنگه درب دیده می شود. رنگ فلز درب ضد سرقت می بایست به گونه ای باشد که علاوه بر زیبایی و جلوه درب ضد سرقت، از نظر محافظت درب نیز از خوردگی و هوازدگی فلز درب جلوگیری کند. یکی از مهمترین و البته می توان گفت بهترین روش فیزیکی و الکتریسیته ای رنگ آمیزی فلز درب های ضد سرقت، استفاده از رنگ های پودری الکترواستاتیکی است. توجه داشته باشید که رنگ های پودری اغلب چکشی هستند و به صورت خال خال دیده می شوند.
در درب های ضد سرقتی که از نوع دور فلز هستند، در دور لنگه درب رنگ فلز استاتیکی مشاهده می شود. بنابراین، همانطور که در انتخاب رنگ همه وسایل منازلتان به هارمونی و زیبایی رنگ بندی توجه دارید در انتخاب رنگ بندی درب ضد سرقت نیز می بایست به این هارمونی و زیبایی توجه کنید و رنگ درب ضد سرقت را به گونه ای انتخاب کنید که بین این رنگ و رنگ فلز درب هماهنگی وجود داشته باشد.
لازم به ذکر است، در صورتی که درب ضد سرقت روکوب چوبی داشته باشید، رنگ فلز آن از پشت درب دیده می شود، بنابراین می بایست در انتخاب رنگ فلز چهارچوب درب ضد سرقت دقت کافی را داشته باشید تا بتوانید بهترین رنگ بندی درب ضد سرقت را انتخاب کنید و زیبایی منازلتان را دوچندان کنید.

تغییر رنگ درب ضد سرقت، تعمیر درب ضد سرقت، آموزش گام به گام رنگ آمیزی درب ضد سرقت

رنگ کردن درب های ضد سرقت کار آسانی است و خودتان می توانید این کار را انجام دهید. برای رنگ کردن درهای ضدسرقت:
۱- درب را تمیز کنید. مطمئن شوید که تمام گرد و خاک از درب پاک شده، سپس درب را از لولا جدا کنید و آن را روی یک سطح صاف و تمیز قرار دهید.
۲- دستگیره درب را باز و جدا کنید. 
۳- با استفاده از سمباده روی درب موردنظر را کاملاً صاف و یکنواخت کنید.
۴- سپس، با استفاده از یک پارچه مرطوب سطح درب ضدسرقت را کاملاً تمیز کنید.
۵- در این مرحله اگر قصد دارید درب ضد سرقت را با دو رنگ، رنگ آمیزی کنید در ابتدا میبایست با استفاده از قلمو رنگ اول را به تمام سطح درب بزنید. این کار را دو سه بار انجام دهید تا کل قسمت های درب به صورت یکدست رنگ شوند و هیچ نقطه ای از درب بدون رنگ نماند.
۶- حال میبایست رنگ دوم را به قسمت هایی که برای این رنگ در نظر دارید بزنید. برای این کار ابتدا باید تمام قسمت هایی که می خواهید رنگ اول را داشته باشند (مانند قسمت های داخلی درب) را با چسب کاغذی کاملاً بپوشانید، و بعد، رنگ دوم را به قسمت های مدنظرتان بزنید.
۷-  صبر کنید تا رنگ همه قسمت های درب کاملاً خشک شود.
۸- وقتی که تمام رنگ خشک شد چسب های کاغذی را به دقت و با آرامی بکنید.

درب های ضد سرقت در رنگ های متنوع اعم از:درب ضد سرقت مشکی، درب ضد سرقت سفید طلایی

رنگ بندی درب های ضد سرقت به رنگ سفید و قهوه ای منحصر نمی شود. درب های ضد سرقت فلزی در رنگ های متنوعی تولید می شوند مانند درب ضد سرقت مشکی، درب ضد سرقت سفید طلایی و...، این رنگ باید ویژگی های خاصی داشته باشد. رنگ درب ضد سرقت فلزی باید با رنگ های پودری الکترواستاتیکی رنگ شده باشد تا فلز در برابر خوردگی و هوازدگی مقاومت کافی را داشته باشد.

رنگ دور لنگه درب ضد سرقت

رنگی که برای رنگ آمیزی دور لنگه استفاده می شود نیز باید با رنگ درب ضد سرقت هارمونی داشته باشد. در دربهایی که دور آنها فلزی است باید از رنگ فلز استاتیکی برای رنگ آمیزی دور لنگه درب ضد سرقت استفاده شده باشد. رنگ فلز درب های ضد سرقت فلزی حتی در صورت روکوب چوبی نیز باز هم از پشت درب دیده می شود. پس رنگ فلز درب ضد سرقت و چهارچوب آن باید زیبا و باکیفیت باشد. درب های ضد سرقت فلزی که بر روی آنها رنگ های پودری زده شده نقش فلزشان به صورت خال خال دیده می شود.

نحوه رنگ آمیزی درب های ضد سرقت چوبی و درب ضد سرقت

رنگ آمیزی درب های ضد سرقت، درب سرویس بهداشتی و درب های اتاق ها کار چندان سختی نبوده و نیاز به تخصص خاصی ندارد. شما میتوانید در عرض چند ساعت درب ضد سرقت یا هر درب دیگری را در خانه رنگ کنید. اگر میخواهید درب های ضد سرقت چوبی را رنگ گنید باید نکات مهمی را رعایت کنید که در ادامه آنها را شرح داده ایم.

نکات مهم در رنگ زدن درب های چوبی

اول باید درب را از لولا جدا کرده و روی یک سطح صاف یا روی یک پایه بگذارید. دستگیره درب را دربیاورید و گوشه ای بگذارید. برای رنگ آمیزی درب ابتدا باید تمام سطح درب را با سمباده پاک کنید تا برای رنگ آمیزی آماده شود. وقتی سطح درب کاملا صاف و یکنواخت شد باید با یک پارچه تمیز و مرطوب درب را تمیز کنید.
اگر میخواهید برای رنگ آمیزی درب از دو رنگ استفاده کنید محدوده هر رنگ را باید مشخص نمایید. ابتدا با رنگ اول کل درب را رنگ کنید و در صورت نیاز این کار را ۲ تا ۳ بار انجام دهید تا سطح رنگ کاملا صاف و یکنواخت شود. وقتی این رنگ خشک شده باید بخش هایی که با رنگ اول رنگ شده را با چسب کاغذی بپوشانید و سپس بقیه درب را با رنگ دوم رنگ آمیزی کنید و بگذارید خشک شود. در نهایت وقتی رنگ دوم کاملا خشک شد چسب ها را بکنید و درب را روی جای اصلیش نصب کنید.

رنگ مناسب برای رنگ آمیزی درب

برای درب های ضد سرقت میتوانید یکی از رنگها موجود در پالت رنگی خانه را انتخاب کنید. اگر نمیتوانید رنگ خاصی را برای رنگ آمیزی درب ضد سرقت خود انتخاب کنید ما به شما رنگ های مشکی و سفید را پیشنهاد میکنیم که ظاهری ساده و کلاسیک به درب میدهند. رنگ های قرمز آتشی و نارنجی XT نیز برای رنگ آمیزی درب انتخاب بسیار خوبی خواهند بود.

رنگ بندی درب ضدسرقت CNC روکش ترک  

نوع رنگ درب ضدسرقت CNC روکش ترک ، رنگ پلی اورتان می باشد و دارای تنوع رنگ های متفاوتی است اما محبوب ترین رنگ ها برای این محصول شامل رنگ های گردویی، فندوقی، ونگه، ماهگونی و سفید می باشد.هارمونی رنگ درب های ساختمانی تاثیر شگرفی در طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی هر واحد مسکونی دارد. به همین دلیل لازم است برای درب ورودی به جای دربهای ساده، از درب ضد سرقت مناسب با نوع طراحی داخلی استفاده نمودامتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
تماس بگیرید