نکات مهم برای خرید درب ضد سرقت

راهنمای خرید درب ضد سرقت

<p>برای خرید هر نوع کالایی ابتدا باید اطلاعات کافی درباره ی آن محصول کسب کنید که ما قصد داریم در این مقاله اطلاعات لازم برای خرید درب ضد سرقت را در اختیار شما قرار دهیم.</p>

درب ضد سرقت ویستا
درب ضد سرقت ویستا

برای هر خرید موفقی ابتدا باید درمورد آن محصول به خوبی تحقیق کنیم و اطلاعات کافی کسب کنیم. امروزه خرید درب ضد سرقت یکی از نیاز های اولیه هر خانه ای می باشد که با وجود انواع متعددی که در بازار وجود دارد برای هر خریداری این سوال پیش می آید که چه نوع درب ضد سرقتی را تهیه کند که هم از امنیت بالایی برخوردار باشد و هم ظاهر زیبایی داشته باشد. برای خرید درب ضد سرقت استاندارد و ایمن باید به چند نکته توجه کرد که ما در این مقاله به این نکات بسیار مهم می پردازیم.

ضخامت و جنس چهارچوب درب ضد سرقت

اولین چیزی که هنگام خرید باید به آن دقت کنیم ضخامت چهارچوب و جنس آن است. چهارچوب درب ضد سرقت باید از ورق های فولادی با ضخامتی حدود 1.5 تا 2 میلی متر ساخته شده باشد و جوش در محل اتصال ورق ها از نوع co2 باشد تا هنگام نصب و استفاده به مشکلی بر نخوریم. لازم به ذکر است که هنگام خرید باید از مرغوب بودن آلیاژ فولاد به کار رفته در چهارچوب ها اطمینان حاصل کنیم.

لولای درب ضد سرقت

یکی دیگر از نکات مهمی که هنگام خرید باید به آن دقت کنیم تعداد و جنس لولای درب ضد سرقت می باشد. بهتر است در این نوع درب ها حداقل از سه لولای مرغوب استفاده شود که با گذشت زمان درب از حالت رگلاژ خارج نشود. پیشنهاد ما به شما استفاده از لولا های بلبرینگ دار می باشد. پس به دلیل وزن بالای این نوع درب ها جنس لولا ها یکی از فاکتور های مهم است که باید به آن دقت شود.

ظاهر درب ضد سرقت

یکی دیگر از فاکتور هایی که مشتریان قبل از خرید به آن دقت می کنند زیبایی ظاهری درب ضد سرقت است. ما باید نسبت به طراحی داخلی و دکوراسیون خانه ی خود درب مورد نظرمان را سفارش بدهیم البته نباید ایمنی درب که مهم ترین فاکتور است را فراموش کنیم. به عنوان مثال برخی از درب های ضد سرقت ایرانی شاید ظاهر مناسب و چشم نوازی داشته باشند ولی از نظر ایمنی ضغیف باشند پس ما باید دربی را خریداری کنیم که هم زمان با داشتن ایمنی مناسب مورد سلیقه ما نیز واقع شود.

عایق بودن درب ضد سرقت

عایق بودن درب ضد سرقت یکی دیگر از نکات مهمی است که باید به آن توجه کنیم. عایق صوتی بودن درب باغث می شود از ورود سر و صدا به خانه جلوگیری شود و باعث ایجاد آرامش می باشد. همچنین درب های ضد سرقت باید از انتقال حرارت نیز جلوگیری کنند و تا حد امکان ضد حریق باشد.

جنس رویه یا لایه بیرونی درب ضد سرقت

اگر چه جنس رویه درب سلیقه ای می باشد ولی هنگام خرید باید به موارد دیگری نیز توجه کرد، به عنوان مثال شاید جنس رویه ی MDF زیبا تر و براق تر از pvc باشد ولی در محیط های پر رفت و آمد که در معرض نور زیادی هم باشد آسیب پذیری بالاتری دارد. پس باید هنگام خرید متناسب با محیط درب مورد نظر خودمان را خریداری کنیم.

ابزار یراق درب ضد سرقت

جنس ابزار یراق درب ضد سرقت بسیار مهم است زیرا اگر از اجناسی با کیفیت پایین در آن استفاده شود ایمنی درب تا حد زیادی کاهش پیدا می کند. پس قبل از خرید باید به جنس دستگیره در، چشمی و قفل شب بند دقت کنیم. بهتر است جنس دستگیره در از نوع استیل و قفل روی درب از شرکت کاله ترکیه که ایمن ترین و بهترین نوع قفل است استفاده شود.

ایمن و ضد اسید بودن قفل

مهم ترین قسمت یک درب ضد سرقت که ایمنی آن را تامین می کند قفل آن است. هرچه تعداد زبانه قفل ها بیشتر باشد امنیت آن نیز بالاتر است، قفل ها انواع زیادی دارند مانند قفل های منو بلاک، مولتی پوینت و هوکی شکل که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. قفل های هوکی شکل و هوشمند از ایمنی بالاتری برخوردار هستند، همچنین قبل از خرید باید دقت کنیم که قفل ها ضد اسید باشند تا با ریختن اسید در آن ها باز نشوند.

ابعاد درب ضد سرقت

معمولا درب های ضد سرقت در ابعاد استاندارد تولید می شوند به عنوان مثال درب های ترک دارای ابعاد 115*215 و 120*220 می باشند و درب های مونتاژ دارای ابعاد 110*210 و 115*215 می باشند. اما با پرداخت هزینه ی بیشتر امکان سفارش درب با ابعاد دلخواه نیز وجود دارد.

وزن درب ضد سرقت

وزن یک درب ضد سرقت معمولا نباید پایین تر از 95 کیلوگرم باشد و هر درب حداقل باید بین 95 تا 120 کیلوگرم وزن داشته باشد.

قیمت درب ضد سرقت

درب ضدسرقت دارای قیمت های متنوعی می باشد که این درب ها به سه دسته ی چینی، ایرانی و ترک تقسیم می شوند. درب های ضدسرقت چینی که در بازار به درب ضد سرقت ارزان معروف است از امنیت خیلی بالایی برخوردار نمی باشد و در اثر ضربات محکم خم می شود اما درب های ضد سرقت ایرانی به دو دسته ی ارزان و لوکس تقسیم می شوند، دسته ی ارزان قیمت آن نمی تواند هر دو فاکتور زیبایی و امنیت را به همراه داشته باشد ولی دسته ی لوکس معمولا درب هایی با ظاهر زیبا و ایمنی بالا هستند. درب های ضدسرقت ترک که از کشور ترکیه وارد می شوند در هایی با کیفیت هستند اما در مقایسه با درب های ایرانی قیمت بالاتری دارند. امروزه ایرانی ها در صنعت تولید درب ضد سرقت پیشرفت چشمگیری داشته اند و اگر می خواهید دربی امن و زیبا را با قیمتی مناسب خریداری کنید پیشنهاد ما به شما خرید درب های ضد سرقت ایرانی می باشد.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
تماس بگیرید