سریع ترین راه های تمیز کردن درب ضد سرقت

راه های تمیز کردن درب ضد سرقت

<p>درب های ضد سرقت با گذر زمان در مرض آلودگی قرار می گیرند و نیاز به پاکسازی خواهند داشت که در این مقاله به راه های تمیز کردن درب ضد سرقت با موادی دست ساز و کم هزینه میپردازیم.</p>

درب ضد سرقت ویستا
درب ضد سرقت ویستا

تمیز کردن درب ضد سرقت و یا هر وسیله ای از نکات حائز اهمیت است که باید طبق اصول خاص خود انجام شود تا باعث کاهش عمر آن وسیله نشود. درب های ضد سرقت در زیبایی خانه تاثیر به سزایی دارند و تمیز کردن آن ها باعث حفظ زیبایی و افزایش طول عمر آن می شود. وجود لکه و کثیفی بر روی درب باعث انتقال آلودگی می شود و برای جلوگیری از این موضوع توصیه می شود درب ضد سرقت را همیشه پاکیزه نگه دارید. در ادامه چند روش کاربردی تمیز کردن درب ضد سرقت را به شما معرفی می کنیم.

هنگام تمیز کردن درب ضد سرقت باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

قبل از تمیز کردن درب ضد سرقت باید به نوع روکش آن توجه کنیم و از شوینده مناسب با آن استفاده کنیم، به عنوان مثال برای تمیز کردن درب با روکش چوبی باید از براق کننده استفاده کنیم و یا اگر روکش درب از جنس فلز یا پلاستیک بود باید مراقب باشیم تا خش دار نشود. برای لکه های غلیظ باید از شوینده های خاص استفاده کنیم.

روش تمیز کردن اصولی درب ضد سرقت

یکی از راه های تمیز کردن درب ضد سرقت استفاده از مایع ظرفشویی و جوش شیرین است که ابتدا یک چهارم پیمانه از مایع ظرفشویی را 3 الی 4 لیتر آب رقیق کرده و با استفاده از اسفنجی بشویید سپس ظرف حاوی آب و مایع ظرفشویی را خالی کرده و این بار نصق پیمانه جوش شیرین را با همان مقدار آب مخلوط کنید و مجددا درب را بشویید حال درب درب ضد سرقت را با دستمالی نرم خشک کنید و سپس با حوله و شیشه پاک کن مجددا آخرین ذرات آلودگی، چربی و یا اثر انگشت را از روی آن پاک کنید. دقت کنید که بعد از هر شستشو درب را به خوبی خشک کنید زیرا رطوبت به مرور زمان آسیب زیادی به روکش درب وارد می کند و آن را غیر قابل استفاده می کند.

از بین بردن لکه چربی روی درب ضد سرقت

برای از بین بردن لکه چربی روی درب ضد سرقت می توان از واکس های کقشی که در بطری های مخصوص به بازار عرضه می شوند استفاده کرد. همچنین رد های سفیدی که بر روی درب ضد سرقت ایجاد شده است را می توانید با کمی رژ لب مناسب رنگ کنید، برای این کار کافی است ابتدا رژ لب را با کمی پنبه یا دستمال کاغذی روی لکه بمالید و سپس با مخلوط خاکستر سیگار و روغن مایع جلا دهید.

براق کردن درب ضد سرقت

برخی از درب های ضد سرقت مانند درب های رزینی یا شیشه ای نیازی به براق کردن و یا واکس زدن ندارند ولی برخی از درب های ضد سرقت که چوبی هستند و همچنین درب اتاق ها و یا سرویس بهداشتی را به دو روش می توان جلا داد که در ادامه به آن میپردازیم.

استفاده از کیلر و سیلر

برای براق کردن درب ضد سرقت به وسیله ی کیلر و سیلر ابتدا باید درب ها را به خوبی سمباده بزنیم تا سطح کار صاف و تمیز شود و سپس سیلر را با تینر فوری ترکیب کرده و با قلمو این ترکیب را بر روی سطح چوب میزنیم، بعد از اینکه ترکیب سیلر و تینر روی درب خشک شد مجددا آن را سمباده میزنیم و با یک دستمال مرطوب اضافات چوب و سایر موارد را از روی درب پاک می کنیم و بعد کیلر را تینر رقیق کرده و با قلمو روی سطح درب میزنیم. به جای کیلر از نیم پلی استر هم می توان استفاده کرد. به دلیل بوی بد و شیمیایی بودن این مواد هنگام استفاده از آن حتما از ماسک استفاده کنید. این مواد بسیار آتش زا هستند و هنگام استفاده از آن حتما نکات ایمنی را رعایت کنید

استفاده از شاپون

شاپون یک ماده قیر مانند است که برای عایق کاری و کارهای هنری در مجسمه سازی استفاده می شود که به راحتی میتوانید رنگ مورد نظر خود را از رنگ فروش ها بخرید. شاپون هم می توان با بنزین و یا تینر ترکیب کرد و بعد از رقیق شدن برای رنگ آمیزی درب های چوبی استفاده کرد.

تمیز کردن غبار و دوده ها

این روزها با افزایش آلودگی هوا و گرد و غباری که در هوا هست یکی از قسمت هایی که بیشتر در معرض آلودگی است و کثیف می شود درب های ضد سرقت است . اگر شما هر هفته یک بار با یک دستمال نم دار درب را تمیز کنید باعث می شود از ایجاد لکه های بزرگ و غیر قابل پاک جلوگیری شود. برای تمیز کردن غبار و دوده ها می توانید از آب و صابون استفاده کنید و اگر روی درب شما شیشه هم نصب شده باشد بهتر است آب را کمی گرم تر بردارید و از صابون بیشتری استفاده کنید و با یک اسفنج درب را پاک کنید. به جای آب و صابون از محلول شیشه پاک کن هم می شود استفاده کرد.

تمیز کردن درب های سرویس بهداشتی و حمام

برای تمیز کردن درب های سرویس بهداشتی و حمام می توان از محلول شیشه شور استفاده کرد، علاوه براین می توانیم یک محلول خانگی شوینده با سرکه سفید بسازیم و جرم و لکه های روی درب سرویس بهداشتی و حمام را با آن پاکسازی کنیم.

ضد عفونی کردن درب ضد سرقت

درب های ضد سرقت از روکش هایی با رنگ پلی اورتان ساخته می شوند و با توجه به اینکه الکل حلال رنگ است باعث می شود ضد عفونی کردن درب های ضد سرقت با استفاده از آن به رنگ رویه و دستگیره درب آسیب بزند. پس بهتر است به جای استفاده از الکل از ضدعفونی کننده های بدون الکل استفاده شود و یا از مقدار کمی وایتکس رقیق شده با آب را به وسیله ی آب پاش و دستمال استفاده کرد. بعد از ضد عفونی کردن درب بهتر است درب و یراق آلات را با دستمال مرطوب خشک کنیم تا از کمترین آسیب به درب نیز جلوگیری شود.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
تماس بگیرید