اطلاعات جامع و کامل قبل از خرید درب ضد سرقت ایرانی

درب ضد سرقت ایرانی

درب ضد سرقت ایرانی از نظر ظاهر تا حد زیادی شبیه به درب ضد سرقت ترک است. کیفیت درب ضد سرقت ایرانی تقریبا با درب ضد سرقت ترک برابری می‌کند. غالبا یراق‌آلات استفاده شده برای ساخت درب ضد سرقت در داخل ایران از کشور ترکیه وارد می‌شود.

درب ضد سرقت ویستا
درب ضد سرقت ویستا

 درب ضد سرقت ایرانی

درب ضد سرقت ایرانی از نظر ظاهر تا حد زیادی شبیه به درب ضد سرقت ترک است. کیفیت درب ضد سرقت ایرانی تقریبا با درب ضد سرقت ترک برابری می‌کند. غالبا یراق‌آلات استفاده شده برای ساخت درب ضد سرقت در داخل ایران از کشور ترکیه وارد می‌شود. البته این به دلیل برتری کیفیت یراق‌آلات ترک نسبت به انواع ایرانی آن نیست بلکه به این دلیل است که دستگاه‌های سازنده آن‌ها بسیار گران‌قیمت است و وارد کردن آن‌ها مقرون به‌صرفه‌تر است. قیمت درب ضد سرقت ایرانی از انواع درب ضد سرقت ترک ارزان‌تر است که این امر باعث شده سهم زیادی از بازار به درب ضد سرقت ایرانی اختصاص داده شود؛ اما قیمت آن نسبت به درب ضد سرقت چینی گران‌تر است.

قیمت درب ضد سرقت ایرانی

 قیمت درب ضد سرقت ایرانی  از نمونه ترک ارزانتر می باشد و توسط استادکاران ایرانی ایجاد و روانه بازار می شود، به همین دلیل سهم وسیعی از بازار به درب ضد سرقت ایرانی اختصاص پیدا کرده است و قیمتش نسبت به درب ضد سرقت چینی گرانتر است. معمولاً مواد سازنده درب ضد سرقت ایرانی از کشور ترکیه وارد ایران می شود.
درب ضد سرقت ایرانی دارای کیفیت خوبی است که این کیفیت می تواند قابل مقایسه با نمونه های خارجی باشد. اين نوع دربها از نظر ظاهری کاملاً مشابه درب های ضد سرقت ساخت کشور ترکیه می باشند، البته در ایران درب هایی با ظاهر مشابه درب های ضد سرقت چینی نیز تولید می شود.
اگر بخواهیم درباره کیفیت درب ضد سرقت موجود در بازار واقع بین باشیم هم اکنون درب های ضد سرقت ایرانی هم ردیف درهای تولید شده ترکیه هستند اما در دراز مدت کیفیت و ماندگاری درب های ضد سرقت ترک حرف اول را در بازار می زنند و درب ضد سرقت چینی هم با اختلاف بسیار در انتهای جدول تقاضای خریداران قرار گرفته اند.
متخصصان ایرانی معمولاً مواد لازم برای ساخت درب ضد سرقت را به دلیل هزینه زیاد دستگاه های لازم برای تولید این محصولات از کشور ترکیه وارد می کنند، البته بعضی مهندسان از محصولات داخلی نیز برای ساخت درب ضد سرقت استفاده می کنند.

درب ضد سرقت طرح ترک تولید ایران 

درب ضد سرقت طرح ترک

 پس از گذر چند سال از شیوه تولید مونتاژی درب ضد سرقت در ایران با افزایش بنیه مالی و فنی صنعتگران ایرانی در حال حاضر چندین تولید کننده بزرگ در زمینه تولید درب های ضد سرقت سری اکونومی و لوکس در ایران مشغول به فعالیت هستند که تقریباً غیر از مواد اولیه که اغلب وارداتی هستند سایر پروسه تولید را در کارخانه های خود به سرانجام می رسانند، اما متاسفانه با توجه به اینکه هیچ واحد نظارتی بر کیفیت تولیدات درب ضد سرقت در ایران نظارت ندارد همان سرنوشتی که گریبان درب ضد سرقت چینی و مشابه ایرانی آن را گرفت به سراغ درب ضد سرقت ایرانی (طرح ترک) نیز آمده است و از طرفی با رشد قارچ گونه تولید کننده های بزرگ و کوچک درب ضد سرقت مواجه هستیم.
از طرف دیگر کاهش شدید تقاضا، کاهش نقدینگی تولیدکننده های مسکن و تقاضای آنها برای درب ضد سرقت ارزان را اضافه کنیم راحت ترین راه همان پایین آوردن کیفیت برای پایین آوردن قیمت پیش رو خواهد بود که متأسفانه به دلیل عدم نظارت کیفی راهی است که عده زیادی سودجو آن را انتخاب خواهند نمود و در این میانه با توجه به تشابهات ظاهری بسیار زیاد این درب ها انتخاب یک درب ضد سرقت با کیفیت برای مصرف کننده نهایی بسیار دشوار شده است تا جایی که بعضی اوقات دربی را به چند برابر قیمت واقعی آن به فروش می رسانند.

درب ضد سرقت ترک وارداتی، درب ضد سرقت ترک مونتاژ ایران

تاجران ایرانی به واسطه همسایگی مقبولیت کالای ترک به سمت واردات درب ضد سرقت از ترکیه نمودند در ابتدا انواع درب های ضد سرقت ترکیه در سری های اکونومی، لوکس و مولتی لوکس وارد بازار ایران شد اما به مرور زمان تولیدکننده های ایرانی اقدام به تولید درب ضد سرقت در ایران نمودند به صورتی که چهارچوب و اسکلت فلزی را در ایران تولید و مونتاژ، رویه و قفل آن را از کشور ترکیه وارد می نمودند و این شیوه تولید درب ضد سرقت که در بازار به عنوان درب ضد سرقت ترک مونتاژ ایران مطرح شده است هنوز ادامه دارد. 
هر چند که اکثر فروشندگان درب های ضد سرقت ایرانی را به عنوان درب های ترک مونتاژ ایران معرفی می کنند، البته در ایران بیشتر درب های ضد سرقت سری اکونومی تولید و سری لوکس ضد سرقت ها از ترکیه وارد ایران می شود، اما در کلاس های یکسان مانند سری اکونومی تولیدات درب ضد سرقت ایران با تولیدات ترکیه از نظر کیفی برابری می کند و اکثر درب های سری لوکس ترکیه که وارد ایران می شود علاوه بر کیفیت ظاهری از ضریب امنیت درب های ضد سرقت نيز برخوردار مي باشند.

انواع درب ضد سرقت ایران

1- درب ضد سرقت چینی (اولین درب ضد سرقتی که وارد ایران شد كه داراي كيفيت بسيار پاييني مي باشد)
2-  درب ضد سرقت طرح چین تولید ایران (به طور محدود تولید و در سطح پاييني قرار دارد)
3- درب ضد سرقت ترک وارداتی (عموماً در سری اكونومي، برجسته، لوکس و مولتی لوکس وارد ایران می شود)
4- درب ضد سرقت ترک مونتاژ ایران (تنه چهارچوب و اسکلت لنگه در ایران تولید می شود و رویه و روکش و رنگ و یراق و قفل انها از ترکیه وارد می شود)
۵- درب ضد سرقت طرح ترک تولید ایران (بیشترین تولید داخلی از این دست كه در رده بالایی نیز قرار دارد)

مشخصات درب ضد سرقت ایرانی

1- یراق آلات استفاده شده برای ساخت درب ضد سرقت در داخل ایران از کشور ترکیه مارك كاله و داف وارد می شود، البته این به دلیل برتری کیفیت یراق آلات ترک نسبت به انواع ایرانی آن نیست بلکه به این دلیل است که دستگاه های سازنده آنها بسیار گران قیمت است و وارد کردن آنها مقرون به صرفه تر است
 2- فضای داخلی درب به صورت شبکه های مشبک فشرده و درب دارای 3 عدد لولای فلزي است که از داخل چهارچوب نصب می شود
3- دارا بودن گارانتی 1 ساله، خدمات پس از فروش و شناسنامه تولید
4- درب های ضد سرقت ایرانی معمولا مطابق با استانداردهای جهانی ساخته می شود
5-  استفاده از نوار درزگیر و کیپ بند برای جلوگیری از ورود گرد و غبار، انتقال صدا و سرما
6- روکش تمامی درب های گروه A و D از جنس ام دي اف با روکش طبیعی راش ، گردو ، ملچ ، پی وی سی بوده و محصول شرکت ترکیه می باشد
7- قفل پستچی بهره گیری از دو قفل مجزا به همراه شب بند
8- رنگ استفاده شده روی درب ها از بهترین متریال روز اروپا مي باشد، نوع بسته بندی ضربه گیر و کارتون
9- تمامي درب ها داراي ویژگي ضد سرقت، عایق صوتي مي باشند.
10- جنس چهارچوب ورق گالوانیزه به ضخامت 2 ميلي متر، لنگه از ورق 1.5 میلی متر با برش لیزری و زوایای فارسی بر شده
11- پوشش فلزی با رنگ الکترواستاتیک و کاملاً مکانیزه (پخت رنگ در دمای 240 درجه) 
12- ساخت لنگه و چهارچوب با دستگاه سي ان سي 
13- رویه دربها از جنس ام دي اف به ضخامت 8 و 10 میلی متر ساخت کشور ترکیه است، رویه دربها توسط دستگاه ممبران در رنگ بندی های متفاوت پي وي سي می شود و در طرحها، رنگهای متفاوت و نامحدود می باشد (و سفارش مشتری نیز تولید می شود) و فضای بین رویه ها با ورق 1.5 میلی متر و با پروفیل 40*80 شبکه ای و عایق صوتی حرارتی پلی اورتان  به صورت فشرده پر می شود
14- قفل کاله ترک 7 زبانه و استفاده از لولای ساچمه ای برای گردش بی صدا و راحت لنگه بر روی چهارچوب
15- حداكثر  بازشوی مفید درب ۹۰ تا 102 سانتی متر بوده و این اندازه برای ورود و خروج کلیه وسایل و اثاثیه استاندارد می باشد (به عنوان مثال بزرگترین یخچال ساید بای ساید ۸۷ سانتی متر است)
16- دارای پین های ثابت در پشت کاربرای امنیت (در مقابل ضربه از رو به رو)
17- چهارچوبها طرح روکوب نیم گرد فلزی با زاویه های فارسی بر می باشد
18- وزن دربها 95 تا 115 کیلوگرم می باشد، اندازه دربها به صورت استاندارد 110*217  می باشد
19- دو ورق گالوانیزه به ضخامت  1.5میلی متر در دو طرف پنل درب کار شده است
20- تمام لنگه و چهارچوب ها با استاندارد خاصی (یا به درخواست مشتری) در فیکسچرساخته می شود
21- دارای چشمی، زنگ اخبار و از داخل دارای قفل شب بند و دستگیره با طرح کوئین یا رویال می باشد.آستانه ورودی درب از جنس استیل ضد زنگ می باشد.
22- با توجه به اینکه خط تولید شرکت کاملاً سي ان سي بوده و فیکسچر ساخته می شود، این شرکت آمادگی دارد چهارچوبها را در مرحله نصب ارسال نماید و لنگه را در موقع اتمام کار تحویل دهد، لازم به ذکر است تمام لنگه ها (بدون کد گذاری) با تمام چهارچوبها دریغ از یک میلی متر خطا قابل استفاده است.

خرید اینترنتی درب ضد سرقت ایرانی

خرید اینترنتی درب ضد سرقت ایرانی

در زمان خرید اینترنتی دقت نمایید که آدرس محلی که باید درب ضد سرقت را در آنجا تحویل داد به درستی وارد کرده باشید .

درب ضد سرقت ایرانی یا خارجی؟

اگر به دنبال انتخاب و خرید درب ضد سرقت مناسب منزل خود هستید، بدون تردید ذهن شما درگیر این مساله شده که محصول کدام کشور بهترین گزینه است؟ بدون درنظر گرفتن توان مالی که به سادگی پاسخ این پرسش را می دهد؛ می توان با در نظر گرفتن برخی موارد ساده در این زمینه، بهترین گزینه را انتخاب کرد.
به طور کلی بازار داخلی کشورمان هم اکنون شاهد حضور درب های ضد سرقت ترکیه و ضد سرقت چینی در کنار تولیدات داخل کشورمان است. بنابراین فقط سه گزینه مقابل خریداران قرار دارد. کارشناسان بازار درب  ضد سرقت می گویند: اگر بخواهیم درباره کیفیت درب ضد سرقت موجود در بازار واقع بین باشیم هم اکنون درب های ضد سرقت ایرانی هم ردیف در های تولید شده ترکیه هستند اما در دراز مدت کیفیت و ماندگاری درب های ضد سرقت ترک حرف اول را در بازار می زنند. میزان محبوبیت تولیدات ترکیه در بازار ایران بالاتر از محصولات داخلی است و چینی ها هم با اختلاف بسیار در انتهای جدول تقاضای خریداران قرار گرفته اند.

درب ضد سرقت ایرانی طرح ترک

یکی از درب هایی که امروزه در بازار دارای ترافیک بالا برای خریدن می باشد درب ضد سرقت ایرانی طرح ترک می باشد این درب ها با توجه به اینکه بسیار شبیه به درب های ترک اصل می باشد در بیشتر موااقع به اشتباه با درب های ضد سرقت ترک گرفته می شوند  . این درب ها ظاهر بسیار شبیه به ظاهر درب ترک دارند و همچنین یراق مورد استفاده نیز از کشور ترکیه گرفته شده است  قیمت درب ضد سرقت ایرانی طرح ترک نیز بسیار مناسب تر از درب ضد سرقت ترک اصل می باشد

قیمت درب ضد سرقت فلزی ایرانی

در سالهای اخیر با افزایش توجه ساکنان شهرها به بحث ایمنی ساختمان، صنعت تولید درب های ضد سرقت گسترش زیادی پیدا کرده است. در سال های گذشته برای تامین این نیاز در صنعت ساختمان حجم زیادی از این محصول از کشور ترکیه و همینطور چین وارد کشورمان گردید.
معمولا درب های ضد سرقت در طرح، کیفیت، جنس و ابعاد مختلفی برای مصارف و سلیقه های متفاوت تولید می شوند. به طور کلی می توان جنس مصالح مورد استفاده در رویه درب های ضد سرقت را به سه دسته کلی تقسیم کرد:
1.    درب ضد سرقت با رویه چوب طبیعی
2.    درب ضد سرقت با رویه mdf و ...
3.    درب ضد سرقت با رویه فلزی
در این مقاله قصد داریم در مورد درب های ضد سرقت با رویه فلزی مطالبی را برای آگاهی هرچه بیشتر شما از ویژگی ها و قیمت این محصولات در اختیارتان قرار دهیم.
نکته ای که در ابتدا باید به آن توجه داشته باشید این است که درب های ضد سرقت فلزی در ایران تولید بسیار محدودی دارند. پس آنچه که در بازار به عنوان درب ضد سرقت فلزی می بینید عموما درب های ضد سرقت ساخت کشور چین هستند. درب ضد سرقت تولید کشور چین مانند سایر اقلامی که از این کشور وارد ایران می شود، از قیمت پایین‌تر و معمولا کیفیت پایین‌تری نسبت به سایر مدل‌ها برخوردار است.

و اما ویژگی درب های ضد سرقت فلزی:

رویه درب ضد سرقت فلزی معمولا با رنگ کوره‌ای الکترواستاتیک طرح چوب رنگ شده‌اند. البته برخی از آن‌ها دارای روکش pvc هستند.
ابعاد چهارچوب درب‌های ضد سرقت فلزی حداکثر 105 در 210 سانتی متر بوده و عرض مفید آن ها بین 90 تا 92 سانتی متر است.
ضخامت ورق داخلی به کار رفته در درب‌های فلزی چینی معمولا کمتر از یک میلیمتر و در بیشترین حالت حدود 0/8 میلی متر است.
درب ضد سرقت چینی که در واقع همان درب های رویه فلزی می باشند، عموما تک قفله بوده و امنیت آنها توسط زبانه‌هایی که در سه طرف درب باز و بسته می‌شوند، تامین می‌گردد. زبانه‌های به کار رفته در این نوع درب ها عموما تو خالی بوده و توسط اهرم به راحتی باز می‌شوند.
با توجه به تمام مطالبی که گفته شد می توان نتیجه گرفت استفاده از درب های ضد سرقت با روکش فلزی با نظر به اینکه سایر متریال استفاده شده در آن ها معمولا کیفیت پایینی دارند، ایمنی ساختمان را آن گونه که باید و شاید تضمین نمی کند.
 امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
تماس بگیرید