آموزش نصب درب ضد سرقت به همراه معرفی بهترین نصاب درب ضد سرقت

نصب درب ضد سرقت

نصب درب های ضدسرقت علی‌رغم سادگی تأثیر زیادی در صحت عملکرد آن دارد. اگر بهترین و مرغوب‌ترین درب ضد سرقت هم به صورت صحیح و اصولی نصب نشده باشد، مقاومت لازم را در برابر فشار و دیلم نخواهد داشت.

درب ضد سرقت ویستا
درب ضد سرقت ویستا

طریقه نصب درب ضد سرقت

امروزه ایمن ترین راه برای حفظ امنیت خانه شما استفاده از درب ضدسرقت و نصب آن بر روی درب است که این روزها طرفداران بسیاری پیدا کرده است. دلیل محبوبیت درب های ضد سرقت این است که در صورت قفل شدن غیر قابل باز کردن می باشند. درب های ضد سرقت به گونه ای ساخته شده اند که عایق گرما و سرما، رطوبت و صدا نیز هستند.

الف- نصب درب ضد سرقت در دیوارهای پارتیشنی

1- قبل از نصب چهارچوب درب ضد سرقت، ابعاد با دقت اندازه‌گیری شود و چهارچوب انتظار با ضد زنگ عایق کنید تا مانع پوسیدگی و دوام بیشتر درب شوید.
2- پس از اطمینان از صحت اندازه‌های چهارچوب انتظار، توصیه می‌شود تا اندازه قطر فریم را کنترل كنيد تا موجب دویدگی و پیچیدگی چارچوب نشود.
3- چهارچوب انتظار به صورت کامل، شاقول و تراز در محل نصب شود.
4- در مرحله نصب چهارچوب انتظار دقت شود، تا در ادامه مراحل بنایی از حرکت احتمالی آن جلوگیری به عمل آید.
5- چهارچوب انتظار به گونه‌ای نصب شود تا سطح بالایی پاخور فریم با سطح کف نهایی دستگاه پله مماس بوده و پایین تر و یا بالاتر از آن نباشد.
6- پس از اتمام بتن ریزی، گچ کاری و پایان رنگ کاری می توان اقدام به نصب ضد سرقت کرد

ب- طریقه نصب درب ضد سرقت به روش جوش دادن:

1- پس از خارج کردن درب از بسته بندی، بهتر است که درب را  قبل از نصب باز کرده و چند مرتبه قفل و شب بند آن را باز و بسته تا از عملکرد صحیح سیستم قفل اطمینان حاصل کنید.
2- درب را از قسمت پشت درب (قسمتي که باله ندارد) وارد چهارچوب انتظار نموده و آن را کاملا تراز و شاقول كرده و درب را چند مرتبه باز و بسته كنيد تا از عملکرد مناسب درب اطمینان حاصل نماییم. سپس درب را از محل سوراخ های تعبیه شده در قسمت داخلی چارچوب با چند خال جوش به صورت موقت و بعد از اطمینان مجدد از تراز و شاقول بودن، موقتا نصب کنید. پس از نصب موقت در صورت درست کار کردن عملیات جوش کامل انجام شود.
3- پس از نصب موقت، اقدام به کنترل صحت عملکرد درب نموده و بعد از اطمینان از عملکرد آن اقدام به جوش دادن کامل اتصال در نظر گرفته شده در چهارچوب درب به چهارچوب انتظار ‌نمایید.

ج- طریقه نصب درب ضد سرقت به روش رول بولت

1- می توان از رول بولت و بدون نیاز به جوش و چهارچوب انتظار برای نصب دیوارهای بسیار محکم كه از مقاومت کافی و مناسب برای نصب توسط رول بولت را داشته باشد از قبیل دیوارهای بتنی، ۳۵ سانتی متری آجری و یا در صورت استفاده از سفال تیغه ای می ‌بایست حداقل ۱۵ سانتی متر از لبه داخلی فریم را با ملات ماسه سیمان آسترسازی و مقاومت سازی نمایید.
2- برای نصب ابتدا می‌بایست از تراز و شاغول بودن محل نصب و صاف بودن سطوح اطمینان حاصل نمود، سپس درب را پس از خروج از بسته بندی در محل مورد نظر قرار داده و آن‌ را چند مرتبه باز و بسته نموده تا از عملکرد صحیح قفل و لولا اطمینان حاصل شود، آنگاه توسط دریل از درستی محل سوراخ های چهارچوب مطمئن شد و سپس سوراخ کردن دیوار انجام گیرد.
3- پس از تراز کردن ضلع های مختلف چارچوب آن را در محل خود تا انتهای عملیات نصب ثابت نموده و توسط دریل از محل سوراخ های تعبیه شده در چهارچوب مطمئن شوید و سپس اقدام به سوراخ کردن دیوار ‌نمایید.
4- پس از تکمیل سوراخ‌ها مجددا از تراز بودن چهارچوب اطمینان حاصل نموده و اقدام به وارد کردن رول بولت به حفره‌های ایجاد شده ‌نمایيد و پيش از ورود رول بولت‌ها توسط یک پیچ گوشتی یا یک میله و چکش رول بولت‌ها را بايد تا انتها وارد سوراخ‌ها نموده و سپس توسط آچارهای مخصوص اقدام به مستحکم نمودن پیچ‌های رول بولت‌ها می‌نماییم. توجه داشته باشید که پیچ‌ها بايد به صورت تدریجی با یکدیگر محکم شود تا تراز درب به هم نریزد.

د- روش نصب درب ضد سرقت به روش پیچ سر مته ای:

پس از خارج کردن درب از بسته بندی و قبل از اقدام برای نصب، بهتر است که درب را باز نموده و چند مرتبه اقدام به باز و بسته نمودن قفل و شب بند نموده تا از عملکرد صحیح سیستم قفل، اطمینان حاصل نمایید.
درب را از قسمت پشت درب ( قسمت پشت در پشت که باله ندارد ) وارد چهارچوب انتظار نموده و آن را کاملا تراز و شاقول قرار داده و درب را چند مرتبه باز و بسته ‌نمایید تا از عملکرد مناسب درب اطمینان حاصل شود، سپس از تراز نمودن اضلاع مختلف فریم آن را در محل خود تا انتهای عملیات نصب ثابت نگه دارید.
پس از آن  اقدام به کنترل صحت عملکرد درب نموده و بعد از اطمینان از عملکرد آن اقدام به پیچ کردن اتصال در نظر گرفته شده در چهارچوب درب به چهارچوب انتظار ‌نمایید و توجه داشته باشید که پیچ ها به صورت تدریجی با یکدیگر و مرحله به مرحله محکم شود تا از تداخل بین تعادل و تراز درب جلوگیری شود.

نصب درب ضد سرقت فوری

نصب درب ضد سرقت

مراحل نصب درب ضد سرقت فوری در یک روز

1.    بازدید کارشناس از مکان مورد نظر
2.    در صورت امکان استفاده از درب های ضد سرقت سایز استاندارد حمل درب در کمتراز نیم ساعت به محل پروژه انجام می شود.
3.    حمل درب ضد سرقت به طبقات باید توسط ۴ کارگری که توسط خود مشتری به کار گرفته شده است ،  انجام پذیرد. البته در مواردی در صورت صحبت با نصاب و پرداخت هزینه ی حمل به طبقات ، نصاب مسئولیت حمل به طبقات را به عهده می گیرد.
4.    قبل از نصب، در صورت نیاز تخریب صورت می گیرد.
5.    نصب درب با جوشکاری صورت می گیرد.
6.    مسئولیت خرید و پرداخت مصالح با مشتری می باشد.
7.    فقط گچ کاری توسط نصاب انجام می شود و کارهایی نظیر رنگ کاری و نازک کاری و نصب سنگ به عهده نصاب نمی باشد.
8.    نصب سنگ آستانه به عهده نصاب نمی باشد و باید توسط سنگ بر حرفه ای انجام شود.

نصب درب ضد سرقت با فوم فشرده پلی اورتان

در ساختمان هایی که برای بازسازی می باشند و به هیچ عنوان تمایل ندارند هیچ گونه عملیات تخریبی انجام شود پشت چهارچوب فلزی با استفاده از فوم تزریقی پر می شود.
البته در این حالت باید توجه شود که نصاب جوش های بیشتری در هنگام نصب چهارچوب فلزی به قوطی فلزی انجام دهند.
در هنگام نصب درب ضد سرقت باید توجه شود که پارکت و کفپوش های ساختمان یا واحد مسکونی نسوزد که این مورد باید مورد توجه هم مشتریان و نصاب ها باشد. در کنار این مورد نیز باید آستانه سنگ برای جلوی درب ضد سرقت در نظر گرفته شود. و در حالت دوم می توان آستانه فلزی برای درب های ضد سرقت استفاده کرد که در این حالت منطقی تر می باشد. روکوب نیز در صورت سفارش دادن باید بعد از نصب درب انجام شود.

نصب درب ضد سرقت چقدر مهم است؟

نصب درب های ضدسرقت علی‌رغم سادگی تأثیر زیادی در صحت عملکرد آن دارد. اگر بهترین و مرغوب‌ترین درب ضد سرقت هم به صورت صحیح و اصولی نصب نشده باشد، مقاومت لازم را در برابر فشار و دیلم نخواهد داشت.

آیا بدون تخریب در منزل می‌تواند درب ضد سرقت نصب کرد؟

نصب نامناسب یک درب ضد سرقت عالی امنیت مورد نظر ما را حاصل نخواهد کرد.
البته خانواده‌ها عموماً ترجیح می‌دهند که نصب درب ضدسرقت بدون هیچ نوع تخریب در خانه انجام شود؛ اما واقعیت این است که در صورتی که از ابتدای ساخت ساختمان پیش‌بینی‌های لازم برای نصب این درب‌ها در نظر گرفته نشده باشد، نمی‌توان بدون هیچ‌گونه تخریب آن‌ها را نصب کرد.

در هنگام نصب درب ضد سرقت باید توجه داشت که از نظر اندازه به گونه‌ای باشد که انتقال اسباب منزل ممکن باشد (یعنی دست کم عرض ۸۵ سانتیمتر را داشته باشد و چه بهتر که بیش از ۹۰ باشد).
همچنین برای نصب این درها باید فضای لازم برای جوشکاری و محکم کردن درب به چارچوب وجود داشته باشد. در غیر این صورت با گچ پرکردن فضای درب قبلی و درب ضد سرقت از امنیت حداکثری کم خواهد کرد.

نصاب در

نصاب درب ضد سرقت

خدمات نصب درب چوبی و ضد سرقت توسط برترین تکنسین های ما صورت می گیرد استفاده از ابزار مناسب و نیرو های مجرب موجب می گردد خدمات با سرعت بالا و کیفیت بالا در کنار تعرفه های ارزان ارائه گردند .

نصاب درب چوبی

اگر نیازمند خدمات نصب درب چوبی هستید  کافیست با ما  تماس بگیرید ما این خدمات را با بهترین کیفیت و ارزانترین قیمت ارائه می نماییم .

نصاب درب ضد سرقت

نصب درب ضد سرقت نیاز مند تخصص بالا می باشد زیرا عدم تجربه و دانش  تکنسین می تواند  آسیب های جبران ناپذیری را به درب ضد سرقت وارد نماید .
گروه ما متشکل از برترین  تکنسین های  ساختمانی و فنی همواره کیفیت خدمات خود را تضمین می نماید .
همواره در 24ساعت 7 روز هفته آماده ارائه خدمات و مشاوره  می باشیم .

جهت ثبت سفارش با ما تماس بگیرید.

نصب درب ضد سرقت برای ساختمان در حال بازسازی

در این مقاله درباره ساختمانی که در حال بازسازی می باشد و می خواهد درب ضد سرقت نصب کند و درب قبلی را تعويض كند توضیح می دهیم: 
ابتدا نصاب در محل پروژه حاضر می شود و می بیند که درب قبلی آن پروژه 1.5 لنگه بوده یا نه اگر درب قبلی 1.5 لنگه باشد نیازی به کندن چهارچوب فلزی نمی باشد در غیر این صورت یعنی درب قبلی به صورت یک یا تک لنگه بوده باشد باید ابتدا چهار چوب فلزی کنده شود تا باز فریم انتظار یا همان قوطی های فلزی 40 در 80 یا 30 در 60 گذاشته شود یا حتی می توان شاخک گذاری انجام داد و بعد از آن اندازه گیری انجام شود و درب سفارش داده و ساخته شود.
بعد از تولید درب ضد سرقت، درب به محل پروژه ارسال می شود و نصاب کار خود را شروع می کند که در ادامه به آنها می پردازیم: 
نصاب ابتدا لنگه درب ضد سرقت را از چهارچوب فلزی جدا می کند و چهارچوب را بر روی فریم انتظاری که در بالا توضیح دادیم از چهار طرف شاقول تراز و جوشکاری می کنند. 
بعد از نصب چهارچوب فلزی میتوان داخل چهار چوب فلزی را با فوم پلیئورتان و یا بتون ریزی پر کرد و گرنه نصاب لنگه درب ضد سرقت را بر روی چهارچوب فلزی سوار می کند و رگلاژ نهایی را انجام می دهد.
در صورت داشتن رکوب تاج درب ضد سرقت، بعد از رگلاژ نهایی درب نصاب، روکوب و تاج درب را بر روی چهارچوب فلزی نصب می کند .

نصب درب ضد حریق | نصّاب درب

نصب درب ضد حریق

به هر حال هر کاری نیازمند تخصص خاصی هست و نصب درب ضد حریق نیز همین طور است نمیتوان انتظار داشت کسی که تا کنون دربی بر روی هیچ ساختمانی نصب نکرده بدون آزمون و خطا و برای اولین بار بتواند با موفقیت یک درب ضد حریق یا درب ضد سرقت یا هر درب دیگری را بدون ایراد و مشکل نصب کند.
خوشبختانه در هر زمینه ای در ایران افراد حرفه ای وجود دارند و به دلیل نیاز بازار و نیاز ایشان به کار هر کسی سعی میکند در حوزه ای تخصص لازم را کسب کند 
نصب درب ضد حریق همانند نصب درب ضد سرقت می باشد که در جزئیات اختلافاتی وجود دارد، حمل درب ضد حریق توسط ۴ تا ۵ نفر کارگر به طبقات انجام می شود و قابل ذکر است که وزن درب بیشتر از ۱۲۰ کیلو می باشد و متناسب به آن باید در مورد حمل به طبقات با توجه به طول زیاد درب ها توجه زیادی انجام شود و از طرف دیگر درب های ضد حریق بدون هر گونه مواد اشتعال زا می باشد پس نمی تواند از چوب و غیره به عنوان روکوب استفاده نمود.
چهارچوب درب ها از ورق استیل به ضخامت 1.5 میلی متر ساخته می شوند که به دو صورت جوشکاری شده کامل یا چند تکه و قابل مونتاژ با پیچ و مهره قابل ارائه می باشند، درب ها از ورقه های 1.5 میلی متر استیل تولید می شوند و کلیه عملیات مقاوم سازی، پانچ، سوراخکاری و قلاویزکاری به منظور نصب یراق آلات و اتصالات بر روی درب ها و فریم ها در کارخانه انجام می پذیرند.

انواع ساختار درب ها:

1-    مواد پرکننده داخل درب از نوع پلی استایرن:

 هسته درب ضد حريق از جنس پلی استایرن سخت با تراکم 20 تا 35 کیلوگرم بر سانتی متر مکعب است که دارای ضریب انتقال حرارت ثابت بوده و خاصیت عایقی خود را با گذشت زمان از دست نمی دهد و این نوع هسته معمولا در ساخت درب هایی که خاصیت ضد حریقی ندارند به کار برده می شود.

2-    مواد پرکننده داخل درب از نوع الیاف معدني (Mineral Core) : 

هسته این درب از جنس پشم سنگ است، که دارای خواص عایق حرارت، عایق صوت و مقاوم در برابر آتش می باشد و این نوع هسته با تیرک های عمودی فلزی تقویت می گردند.

3-    مواد پرکننده داخل درب از نوع کندویی مقوایی:

 هسته این درب از لایه های کاغذی و مقوایی تشکیل شده که این لایه ها به صورت موازی و یکنواخت به وسیله یک نوع چسب بسیار سبک و با استحکام به یکدیگر چسبانده شده است و مقاومت فشاری این درب 104 کیلوگرم بر سانتی متر مربع می باشد.

برای نصب مطلوب و بدون نقص چهارچوب رعایت نکات زیر الزامی است:

•     قبل از کارگذاشتن چهارچوب حتماً از برابر بودن قطرهای ضربدری آن اطمینان حاصل شود.
•     هنگام نصب چهـارچوب از قـرار گرفتن آن در جهت صحیح از لحـاظ جهت بازشـو  و بالا  و  پایین آن اطمینان حاصل کنید.
•     هنگام کار گذاشتن چهارچوب حتماً ضلع بالای آن ( کلاه چهارچوب ) با تراز کنترل شود.
•     قبل از تثبیت چهارچوب، تمام جهات آن از داخل بویژه دو ضلع جانبی حتماً با  تراز  و شاقول کنترل شود.
•     شاخهای تاشوی چهارچوبها حتماً به سمت بیرون خم شود تا اتصال چهارچوب به دیوار محکم گردد.

برای جلوگیری از انحنای چهارچوب به سمت داخل هنگام نصب رعایت نکات زیر الزامی است:

•     درهنگـام ملات ریـزی برای جلوگیـری از احتمال انحنـای چهـارچوب به داخل ، حتماً  قالب نصب  ارسـال شده را داخـل قابلمـه چهـارچوب قـرار دهید.
•     قالب نصب در  داخل قابلمه چهارچوب با فشار قرار داده می شود و پس از ملات ریزی و سفت شدن آن از همان قالب برای چهارچوبهای هم اندازه دیگر استفاده شود.
•     پر کردن داخل چهارچوب با ملات ماسه و سیمان بتدریج و در سه مرحله انجام شود.
•     اگر چهارچوب آستانه دار باشد حتماً  فضای زیر آستانه نیز از ملات پر شود.
•     برای جلوگیری از زنگ زدگی چهارچوب بهتر است برای پرکردن داخل آن از گچ استفاده نشود.
تذکر: به تعداد اندازه های مختلف چهارچوبهای سفارش شده ، قالب نصب ارسال می شود.

نحوه تثبیت چهارچوب نسبت به کف تمام شده و دیوار به شرح ذیل می باشد:

•     در دو طـرف پایین چهارچـوب علامت  کف حک شده است حتماً به آن توجه شود.
•     این علامت انتهای لنگه در ، خط کف تمام شده و بادخور بین آنها را  نشان می دهد.
•     خط کف حک شده روی چهارچوب باید با  سطح کف تمام شده نهایی همسطح و همتراز باشد.
•     سطح تمام شده نهایی دیوار ،  باید  با لبه پشت چهارچوب برابر باشد.
•     بهتر است چهارچوب هم عرض دیوار انتخاب شود.

برای نصب چهارچوب تمام درها ، به ویژه درهای با یراق آلات خاص رعایت موارد زیر الزامی است:

برای اینکه لنگـه درها بصورت  90  درجه کامل باز شود و برخورد دستگیـره پلاک ، آرام بند، قفل خروج اضطراری و سایر یـراق آلات نصب شده پشت «  در» با دیـوار مجـاور آن مشکلی ایجاد نکند لازم است که چهارچوب حداقل  10  سانتـی مترازکُنج دیوار فاصله داشته باشد.

روش نصب چهارچوب درب با جزئیات کامل

نصب چهارچوب درب ضد سرقت

چهارچوب درب ، قابی است که داخل درگاه قرار می گیرد و درب از طریق لولا به آن وصل می گردد. به عبارت دیگر، چهارچوب را می توان عنصری دانست که لنگه های درب را در بر می گیرد. چهارچوب باید بتواند به تنهایی، وزن درب و ضربه های حاصل از باز و بسته شدن آن را تحمل کند و از این رو بایستی دارای مقاومت کافی باشد. نصب چهارچوب باید به صورت اصولی صورت بگیرد تا ایجاد خطر نکند. ما در این مطلب به شرح روش نصب چهارچوب خواهیم پرداخت. 

روش نصب چهارچوب

در زمان نصب چهارچوب باید توجه شود که بخش بالایی چهارچوب های دارای ارتفاع یکسان باید کاملا تراز باشند. همچنین هر چهارچوب باید به تنهایی نیز تراز باشد. برای تراز کردن بخش بالایی چهارچوب ها یک خط در راهرو که محل جای گرفتن درب و چهارچوب است، رسم می گردد. این خط را بر مبنای کف یا سقف ساختمان می کشند. بعد از این کار در تمام قسمت هایی که چهارچوب در آن ها نصب می شود، علامت زده می شود. لبه بالایی چهارچوب باید با خط تراز رسم شده در یک ارتفاع قرار بگیرند. بعد از این که محل چهارچوب ها تعیین شد، جای شاخک های مربوط به چهارچوب تخلیه می شود و چهارچوب در محل خود جای می گیرد. سپس برای تراز کردن آن اقدام می شود.

برای تراز کردن، ابتدا تراز روی ضلع افقی قرار داده می شود. این کار به این خاطر صورت می گیرد تا اطمینان حاصل شود که چهارچوب به راست یا چپ کج نباشد. از شاقول نیز می توان برای این کار استفاده کرد. برای این کار، شاقول را درون چهارچوب قرار می دهند.
سپس عملیات شاقول کردن سطح های بیرونی انجام می شود. سر چهارچوب باید کاملا عمودی باشد و به جلو یا عقب تمایل نداشته باشد. بعد از این کار، محل شاخک های چهارچوب با گچ تثبیت می شود. در مناطق مرطوب، بعد از این که چهارچوب نصب شد، گچ را در بخش هایی غیر از محل مربوط به شاخک ها مصرف کرده و با استفاده از گوه، چهارچوب را به شکل موقتی در محل خود تثبیت می نمایند. سپس محل شاخک ها به کمک ماسه و سیمان محکم می گردد.

بعد از این که ماسه سیمان محکم شد و گچ ها در اثر رطوبت هوا سست شدند، به کمک تیشه کاری، ملات را از جا کنده و برای آزمودن کارهای صورت گرفته و پیشگیری از دوباره کاری، به کم ریسمان، چهار گوشه چهارچوب را به شکل ضربدر به هم وصل می کنند. اگر دو قطر چهارچوب درب به صورت آزاد با هم در تمایس باشند، یعنی کار به صورت درست صورت گرفته است.

برای نصب چهارچوب هایی که کتیبه دارند، باید توجه کرد که چهارچوب به صورت کامل به زیر نعل درگاه متصل نشود و دست کم در حدود 1 تا 2 سانتی متر از آن فاصله بگیرد تا اگر ساختمان نشست کرد، چهارچوب مورد فشار واقع نشود. اصولا باید کار به نحوی صورت بگیرد که چهارچوب، بار ساختمان را تحمل نکند.

در صورتی که چهارچوب، آستانه داشته باشد، باید در زمان نصب، ترتیبی به کار رود که رقوم روی آستانه نسبت به کف ساختمان، حدود 1 تا 2 سانتی متر بالاتر باشد. این چهارچوب ها زمانی به کار می روند که قرار باشد یک بخش ساختمان از دیگر بخش ها جدا گردد.
از جمله این بخش ها می توان به آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی اشاره کرد. چهارچوب هایی که آستانه ندارند، این گونه نصب می شوند که پایین ترین بخش از کف، 50 میلی متر پایین تر باشد. در رابطه با نصب چهارچوب مغازه یا درب آپارتمان که معمولا نیاز به محافظ آکاردئونی دارند، درب بایستی به سمت داخل نصب شود. در این وضعیت، کف های دو سمت با یکدیگر در ارتباط خواهند بود.
در رابطه با چهارچوب های دارای کتیبه باید توجه داشت که شاخک از بالتی چهارچوب، چیزی در حدود 20 تا 30 سانتی متر پایین تر قرار بگیرد تا در زمان کندن محل آن و جایگذاری، زیر نعل درگاه تخلیه نشود.

نصب چهارچوب درب به کمک این پیچ تو در تو TOP STAR

همانطور که می دانید نصب چهارچوب درب کاری بسیار حساس و دقیق است. چرا که از معدود اجزاء ساختمان می باشند که متحرکند و این ویژگی، به حساسیت کار نصب می افزاید. در ادامه به نکاتی در این باره میپردازیم ، 
در زمان نصب چهارچوب چوبی ، می بایست چهارچوب با دیوارهای کناری هم باد بوده و یا چنانچه دیوار قطور باشد ، فاصله یکسانی از لبه دو دیوار داشته باشد. همچنین چهارچوب می بایست کاملا شاقول باشد تا پس از آنکه درب نصب شد، درب را در هر زاویه ای که باز بگذارند، ثابت مانده و خودبخود حرکت نکند. در ضمن شاقول بودن خود درب نیز سبب می شود تا لولاها در گذر زمان همچنان خوب عمل کنند. موارد متعدد دیگری نیز وجود دارد نظیر جهت بازشو در و عدم وجود چیزی که مانع باز شدن در شود و غیره.
معمولا دهنه دیواری که قرار است چهارچوب در آن نصب شود بزرگتر از عرض چهارچوب است که یک حسن آن، تامین فضایی برای تنظیم شاقولی چهارچوب است. در زمان شاقول نمودن ، بین چهارچوب و دیوار اجسامی فاصله پرکن قرار داده می شود تا جایی که چهارچوب کاملا شاقول شود و سپس چهارچوب را به دیوار محکم می کنند.

پیچ تو در تو TOP STAR

اما شرکت جی آر کی (GRK) راه حلی برای این امر ارائه داده است. پیچی که ضمن نصب چهارچوب چوبی به دیوار و یا قاب فلزی، نقش فاصله پرکن را نیز بازی می کند. پیچ تاپ استار (TOP STAR) از پیچی در دل پیچ دیگر تشکیل شده است تا نصب در و پنجره چوبی را بدون استفاده از فاصله پرکن میسر کند. سیستمی سریع و آسان که زحمت کار را کمتر نموده و کار تنظیم را بی دردسر کرده است، تا شاقول بودن در و پنجره تضمین شود.
این پیچ هم مناسب استادکاران حرفه ای و هم  کمک کاربران آماتور اما آچار بدست است و در واقع باعث شده تا انجام این کار بصورت یک نفره آسان تر شود. شاقول نمودن بسیار دقیق در و پنجره تنها با چرخاندن یک پیچ انجام می شود، حتی سالها پس از نصب در و استفاده از آن، این پیچ امکان تنظیم مجدد را به شما می دهد. ویژگی ها:
•    پیچ دارای سر ستاره ای بوده تا با ۶ نقطه تماس، از در رفتن پیچ گوشتی و هرز شدن سر پیچ جلوگیری شود.
•    مارپیچ ۴ رزوه با قطر ۸/۳ اینچ باعث شده تا پیچ بخوبی در چهارچوب چوبی محکم شود.
•    تنظیمات ریز پیچ داخلی، نصب چهارچوب بصورت کاملا شاقول را میسر نموده است.
•    سری پیچ گوشتی مورد نیاز، نوع تاجی شکل و همچنین ستاره ای T15 می باشد.
•    این پیچ ها با فلز روی روکش شده اند تا ماندگاری طولانی تری داشته باشند.
•    مناسب برای نصب در و پنجره چوبی، روپوش کشی، قاب سازی، نصب طبقات و کمد دیواری و کابینت بدون فاصله پرکن
•    با قطر ۶ میلیمتر در دو طول ۶۳ و ۸۰ میلیمتر
 

مراحل نصب چهارچوب

•    با یک مته ۱۶/۵ چهارچوب را سوراخ کنید.

•    با سری پیچ گوشتی مخصوص که تاجی شکل بوده و به همراه پیچ ها ارائه می شود، پیچ را آن قدر ببندید تا سر پیچ داخل چهارچوب رفته و با آن هم باد شود.
 
•    سری پیچ گوشتی تاجی شکل را از پیچ گوشتی برقی جدا نموده و سری پیچ گوشتی ستاره ای را روی آن ببندید.
 
•    با این سری می توانید پیچ داخلی را تا جایی سفت کنید که چهارچوب کاملا شاقول شود.

نحوه گذاشتن و نصب فریم انتظار درب ضد سرقت

فریم انتظار در نصب ضد سرقت

ابعاد فریم انتظار دربهای ضد سرقت 

 ابعاد داخل به داخل فریم انتظار بایستی یک سانتی متر بیشتر از ابعاد پشت تا پشت درب ضد سرقت باشد به عنوان مثال در صورتی که ابعاد پشت تا پشت درب ضد سرقت ۲۱۰*۱۰۵ سانتی متر می باشد ابعاد فریم انتظار در ضد سرقت باید ۲۱۱*۱۰۶ سانتی متر باشد. 
توجه: ابعاد درب ضد سرقت از روبه رو(سمت بیرون واحد) بزرگتر از ابعاد پشت(سمت داخل واحد) درب ضد سرقت می باشد بنابراین فضای لازم از سمت بیرون(راه پله) برای دربهای ضد سرقت چین حداقل ۵ سانتی بیشتر است.از این رو قسمت چهار سانتی متر از سمت بیرون نباید با هیچ نوع مصالحی پوشانده شود.اما از سمت داخل واحد می توان و بهتر است پوشیده شود.

نکات مهم در نصب فریم انتظار درب های ضد سرقت :

۱-برای جلوگیری از زنگ زدگی و خوردگی فریم انتظار دربهای ضد سرقت حتما قبل ار نصب درب ضد سرقت آن را رنگ آمیزی کنید.
۲-فریم انتظار درب ضد سرقت باید به صورت کامل، شاقول و تراز در محل نصب شود. و برای اطمینان از عدم دویدگی فریم انتظار ابعاد قطری آن را با هم مقایسه کنید و از برابری آن اطمینان حاصل کنید.
۳-فربم انتظار درب ضد سرقت باید به گونه ای نصب شود تا سطح بالائی پاخور فریم انتظار با سطح کف نهائی از سمت داخل و بیرون واحد کاملا هم سطح بوده و در هیچ شرایطی پایین تریا بالاتر از آن نباشد (به طور خاص هم سطحی سمت بیرون واحد از اهمیت یشتری برخوردار است)


 امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
تماس بگیرید