نصب بهترین درب ضد حریق با قیمت مناسب

درب ضد حریق

بطورکلی می توان بیان کرد که نصب در ضد حریق همانند و مشابه نصب در ضد سرقت می باشد که در جزییات البته اختلافاتی وجود دارد که قابل ذکر و بیان می باشد. درب ضدحریق به درب هائی گفته می شود که در برابر حرارت مقاوم هستند و ...

درب ضد سرقت ویستا
درب ضد سرقت ویستا

مشخصات فنی درب ضد حریق فلزی با تایید آتش نشانی

1.    درب ضد حریق فلزی با تائیدیه آتش نشانی دارای درب به همراه چهارچوب فلزی می باشد و ضخامت چهارچوب فلزی دو میلیمتر از ورق های هیدروکربن یا گالوانیزه می باشد که تمام این موارد توسط خانه آتش سازمان آتش نشانی مورد تائیدیه قرار گرفته است.
2.    ورق های فلزی در داخل لنگه درب نیز از PLATE هیدروکربن با ضخامت یک و شش دهم میل ساخته می شود. در داخل لنگه فلزی نیز استراکچر خاصی وجود دارد به این ترتیب که در قسمت هایی از درب که یرآق آلات و لولای درب ضد حریق فلزی نصب می شود شبکه فلزی داخلی تقویت می شود. البته باید بیان شود که شبکه داخلی ورق های هیدروکربن علاوه بر بحث مقاومت ، موضوع نگهداری و ثابت نگه داشتن مواد داخل در ضد حریق نیز مطرح می باشد که این مواد از قبیل پشم سنگ می باشد.
3.    مهمترین ماده در داخل درب ضد حریق فلزی ، پشم سنگ استاندارد بدون مواد مضر می باشد که دانسیته ۸۰ دارد و تا دمای هشت صد و پنجاه درجه در برابر گرما مقاومت دارد. این پشم سنگ علاوه بر داشتن سرتیفیکت استاندار از سازمان استاندارد ایران دارای درجه آ استاندار نیز می باشد.
4.    رنگ رویه درب و چهارچوب از EPOXY POLYSTER که بصورت رنگ پاشی قطب های منفی و مثبت جریان الکتریکی بر روی ورق هیدروکربن صورت می گیرد.
5.    از یرآق مورد استفاده می توان به دستگیره Anti panic و لولای مخصوص درب های ضد حریق نام برد که همه ی این موارد توسط سازمان آتش نشانی مورد تایید قرار گرفته است. درزگیر دور لنگه درب نیز نقش بسزایی در جلوگیری از خروج گازهای سمی و دود در ساختمان مشتعل دارد و علاوه بر این بدلیل جلوگیری از ورود اکسیژن به محیط باعث کند شدن پروسه اشتعال می شود.

درب ضد حریق با تاییده آتش نشانی

درب ضد حریق دارای وزن تقریبی ۱۰۰ کیلوگرم می باشند. این نوع درب ضد حریق با یرآق آلات آنتی پنیک مختلف با برندهای D&D و داف و کاله ترکیه ساخته می شود و نوع یرآق دستگیره آنتی متر و لولای فنری ویا لولای معمولی با جک هیدرولیک می باشد و نکته مورد توجه نوع رگلاژ درب های ضد حریق فلزی می باشد که باید با پیم کوک لولای فنری به درستی انجام شود. چهارچوب درب ضد حریق فلزی نیز به صورت بدون پرواز می باشد و چهارچوب در کنار سنگ و یا دیوار می نشیند. نصب و رگلاژ درب ضد حریق نیز بوسیله ی جوشکاری انجام می شود و نصب در ضد حریق در صورت عدم رگلاژ نامناسب باعث افتادگی از لولا در مرور زمان می شود.
 

نصب و جزییات فنی در ضد حریق فلزی

بطورکلی می توان بیان کرد که نصب در ضد حریق همانند و مشابه نصب در ضد سرقت می باشد که در جزییات البته اختلافاتی وجود دارد که قابل ذکر و بیان می باشد. حمل در ضد حریق توسط ۴ تا ۵ نفر کارگر به طبقات انجام می شود، این نکته قابل ذکر است که وزن درب های ضد حریق بیشتر از ۱۲۰ کیلو می باشدو متناسب به آن باید در مورد حمل به طبقات با توجه به طول زیاد درب ها توجه زیادی انجام شود. از طرف دیگر درب های ضد حریق بدون هر گونه مواد اشتعال زا می باشد پس نمی تواند از چوب و غیره به عنوان روکوب استفاده کرد. رنگ های استاتیکی مورد استفاده برای رنگ آمیزی فلز های درب توسط سازمان آتش نشانی مورد تایید قرار گرفته است و از رنگ های ضد آتش به حساب می آید. دستگیره های مختلفی برای در ضد حریق فلزی وجود دارد که هر شرکت متناسب با تائیدیه ای که دارد نوع دستگیره را به مشتری پیشنهاد می دهد. در حقیقت کارفرما هیچ گونه دخل و تصرفی در نوع مواد و یرآق مصرفی مورد استفاده در درب ضد حریق فلزی ندارد. درب ضد حریق فلزی حتما پاشنه دار تولید می گردد و این بدلیل این می باشد که نوار منبسط شونده ی دور لنگه درب در زمان حریق می تواند از ورود دود جلوگیری به عمل آورد. در زمان حریق با توجه به هراسان بودن افراد دستگیره آنتی پنیک بر روی درب تعبیه شده است که با کوچکترین حرکت و فشار بر روی دستگیره قفل باز می شود. پس از نصب درب های ضد حریق با تائیدیه آتش نشانی ، فروشنده موظف است با توجه به اخذ گواهی سازمان آتش نشانی نسبت به صدور گواهی اصالت کالای مورد تایید سازمان آتش نشانی اقدام کند.
با توجه به شرکت سازنده ی درب ضد حریق فلزی با تائیدیه آتش نشانی ، متریال مورد استفاده در داخل درب با هم متفاوت می باشد. و این اختلاف متریال باعث تفاوت در زمان مقاومت به حریق درب ضد حریق فلزی می شود. بطور مثال بعضی از شرکت ها از متریال پشم سنگ و گچ نسوز بصورت هم زمان با هم استفاده می کنند. و یا بعضی از کارخانجات از پشم سرامیک یا پشم سنگ بصورت مجزا استفاده می کنند.
ساختار داخلی درب های ضد حریق فلزی با تاییدیه آتش نشانی بسته به نوع تایید متفاوت می باشد. از ورقهای هیدروکربن ، ورق سیاه یا ورق روغنی و ورق های گالوانیزه بسته به نوع تست انجام شده در تولید درب ضد حریق استفاده می شود. نوع کلاف بندی ورق های فلزی هیدروکربن نیز متناسب با تاییدیه سازمان آتش نشانی می باشد. کارخانه موظف به تولید درب ضد حریق با جزییات و مشخصات فنی سازمان آتش نشانی می باشد و در صورت تخطی در صورت بروز حریق ، تمام هزینه های مادی و جانی به عهده مشتری می باشد.

بهترین درب ضد حریق

درب ضد حریق به دلیل آنکه دچار سوختگی نشوند معمولا در راهرو ها استفاده میشوند. این درب ها از آن جهت در راه رو ها استفاده میشوند که در صورتی که شعله های آتش به راه رو ها رسید افراد حاضر در ساختمان بتوانند با رساندن خود به قسمت پشت درب ضد حریق بتوانند خود را از شعله های آتش در امان نگهدارند و شعله های آتش در پشت درب باقی بماند.

آشنایی با اجزای تشکیل دهنده ی درب ضد حریق

اینک می خواهیم بدانیم که علت ضد حریق بودن درب ضد حریق چیست؟ پاسخ به این سوال بسیار راحت است، باید بدانید که هر نوع دربی از چهار چوب، یراق آلات، شبکه ی داخلی و سایر اجزاء ساخته شده است. اگر تولید کنندگان تمام این قطعات ذکر شده در بالا را به صورت ضد حریق تولید نمایند به طور کلی یک درب ضد حریق تولید می شود.
البته یک نکته ی مهم در این میان وجود دارد و آن هم این می باشد که  درب ضد حریق تا یک حدی توان مقاومت در برابر آتش را دارد. این حد تحمل بنا بر درب های مختلف، متفاوت است اما بسیار مهم می باشد که درب ضد حریق، توان و تحمل بسیار زیادی داشته باشد.
به علت نبود آپشن های متعدد بر روی درب ضد حریق به صورت استاندارد می توان درب ها را بر اساس نیاز خریدار به صورت سفارشی ساخت و قیمت بسیار مناسب تری را برای خریدار مهیا ساخت.

قیمت درب ضد حریق

قیمت درب ضد حریق

قیمت درب ضد حریق با توجه به نوع موادی که در آن به کار برده شده است تعیین می شود.
درب های ضد حریق باید تاییدیه آتش نشانی داشته باشند.
تعدادی از شرکت ها فقط خود درب ضد حریق را می فروشند و بعد از خرید شما باید برای گرفتن تاییدیه آتش نشانی اقدام نمایید. 
متداول ترین درب راه پله های فرار ، درب ضد حریق فلزی می باشد .با توجه به نوع فلز مورد استفاده در این نوع درب ها قیمت درب ضد حریق می تواند متفاوت باشد. نوع دیگری از این درب ها نیز وجود دارد که درب دودبند یا درب ضد حریق چوبی می گویند که نحوه ی قیمت درب ضد حریق چوبی نیز بر اساس مواد مورد تایید آتش نشانی نصب می شود.

درب ضد حریق (درب ضد آتش)

درب ضدحریق به درب هائی گفته می شود که در برابر حرارت مقاوم هستند و برای مهار آتش و دود و همچنین خروج اضطراری استفاده می شود.این درب ها نقش بسیار مهمی را در بالا بردن امنیت مردم  و کاستن خسارات حاصل از آتش سوزی ایفا می نمایند و در ساختمانهای بلند و در راه پله ها ( پاگرد پله اضطراری )  مورد استفاده قرارمیگیرد تا مردم بتوانند راحتر فرارکنند .
استفاده از درب ضدحریق ایرانی در پله فرارمجتمع های مسکونی و تجاری، ادارات، ورزشگاه ها، پالایشگاهها و نیروگاهها ، راهروهای ارتباطی بیمارستان و اماکن اداری ، سالنهای همایش ، فرودگاهها و بطورکلی تمام مکانهایی که امکان حریق وجود دارد و امنیت آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است  استفاده می شود.

مشخصات درب ضد حریق

جنس ورق لنگه در :

از ورق فولاد یا فولاد گالوانیزه با ضخامت ۱ یا ۲ میلیمتری با پوشش رنگ پودری الکترو استاتیک میباشد

جنس ورق چها رچوب :

ورق گالوانیزه یا آهن به ضخامت ۱٫۵ میلیمتری تا ۲ میلیمتری

مواد پرکننده فضای داخل در :

نوع پانل پشم سنگ Rockwool با وزن مخصوص ۸۰- ۱۲۰ Kg/m3 با ضریب رسانه ای حرارتی و یا از پرلیت که سازگار با محیط زیست ، غیر سوختنی و در شرایط آتش سوزی هیچگونه گازی از خود متصاعد نمیکند.پشم سرامیک با دانسیته ۱۲۸ به ضخامت ۵ سانت بهمراه عایق سرامیک فایبر بضخامت ۶ م م و پارچه نسوز تفلونی به ضخامت ۳ م م

رنگ آمیزی دربها :

پوشش رنگ دربها و چهارچوب ها با پوشش رنگ پودری کوره ای به روش الکترواستاتیک

تجهیزات درب ها :

شامل لولای فولادی ضد حریق ، نوار دود بند ، قفل و دستگیره خروج اضطراری و آرام بند(Pushbar-Panic Exit Device)

ابعاد درب :

درب تک لنگه ، دولنگه و یا ابعاد سفارشی در طرحهای مختلف قابل ارائه میباشد.

یراق آلات :

نصب یراق آلات درب خروج اضطراری مشتمل بر قفل و دستگیره پنیک (Panic Exit Device) و بند (Panic Exit Device)
نصب نواردود بند دورتادور قاب لبه درب جهت درز بندی ، هوابندی و بی صدا باز و بسته شدن درب
لولاهای فولادی آبکاری شده مستحکم با پیچ آبن یا آلیاژ ۹/۱۲ با قابلیت رگلاژ ۳ بعدی

استانداردهای درب ضد حریق

درب های ضد حریق معمولا باید بر اساس استاندارد مورد تآیید آتش نشانی UL  امریکا  LPCB  انگلستان و VDSآلمان باشند که دربهای ضد حریق بر اساس استاندارد UL امریکا با مقاومت در برابر آتش ۱-۴ ساعت تا دمای بیش از ۸۵۰ درجه سلیسیوس و دود بندی از تمام جهت ارائه میگردد.

ابعاد استاندارد درب ضد حریق فلزی تک لنگه

بطور کلی خلاصه ابعاد ساب فریم مورد نیاز برای درب ضد حریق مورد تایید سازمان آتش نشانی به دو ابعاد تقسیم بندی می شود
1.    ۱۱۲*۲۱۱ سانتی متر ابعاد داخل به داخل ساب فریم ( فریم انتظار)
2.    ۱۰۷*۲۱۱ سانتی متر ابعاد داخل به داخل ساب فریم (فریم انتظار)
البته باید بیان شود که کارخانه قابلیت تولید درب های ضد حریق فلزی با ابعاد خاص را نیز دارد. 
درب های ضد حریق فلزی دارای دستگیره آنتی پنیک از نمای درب ، دستگیره نسوز پشت و جک هیدرولیک آرام بند به همراه درزگیر پف شونده می باشد.

ابعاد استاندارد درب ضد حریق فلزی دو لنگه

بطور کلی و خلاصه می توان بیان کرد ابعاد ساب فریم یا فریم انتظار برای درب ضد حریق فلزی دو لنگه ۲۰۲*۲۱۱ سانتی متر می باشد.
درب های ضد حریق فلزی دو لنگه به انواع مختلف با یرآق مختلف تقسیم بندی می شود. 
1.    درب ضد حریق فلزی دولنگه باقابلیت بازشو فقط یک لنگه 
2.    درب ضد حریق فلزی دو لنگه با قابلیت بازشو دو لنگه
نصب و حمل درب های ضد حریق فلزی دولنگه به مراتب از تک لنگه زمان بر تر می باشد. 
این نوع درب ها همانند درب های ضد حریق فلزی تک لنگه دارای دستگیره پنیک و دستگیره پشت نسوز و جک هیدرولیک آرم بند می باشد. 

انواع درب ضد حریق  

درب ضد حریق چوبی

درب ضد حریق چوبی نیز بد لیل سهولت ساخت در ابعاد مختلف و همچنین نصب در چهارچوب درب های چوبی معمولی مورد استفاده بسیاری از سازندگان می باشد . ولی درب ضد حریق چوبی اگر تمام چوب باشد مورد تایید آتش نشانی و سازمان شهر سازی نیست و نمیتواند تاییدیه های لازم را برای شما اخذ نماید و در صورت ضرورت استفاده از درب ضد حریق چوبی باید درب فلزی استفاده شود که مورد تایید آتش نشانی و شهر سازی باشد و در دوسمت آن رویه چوب نصب شده باشد ! که ضمن مقاومت لازم و دارا بودن تایدیه های لازم نما و ظاهری چوبی داشته باشد که به آن درب ضد حریق طرح چوب می گویند  

درب ضد حریق شیشه ای

   درب ضد حریق شیشه ای بصورت استاندارد برای مجتمع های مسکونی، تجاری و اداری که بشکل آپارتمان در چند طبقه و چند واحدی ساخته می شود در هر طبقه برای مواقع اضطراری درب مخصوص به سمت پله فرار و یا محیط امن طراحی و نصب می گردد ولی امروزه استفاده از درب ضد حریق شیشه ای نه تنها منسوخ شده است بلکه تاییده های لازم را به هیچ وجه نمیگیرد !

درب ضد حریق فلزی

چهارچوب درب ضد حریق از جنس فولاد و روکش درب از ورق فولاد با پوشش رنگ تمام کوره ای میباشد.داخل درب پشم سنگ نسوز عایق حرارتی قرار دارد که در برابر آتش تا ۴ساعت در دمای ۸۰۰درجه سانتیگراد مقاوم است.اطراف درب با لاستیک درزگیر نسوز پوشانیده شده است و از درب ضد حریق فلزی میتوان درب ضد حریق دو لنگه هم ساخت که با کوشش های فراوان و در راستای تامین نیاز ، طراحی و تولید شده و به لطف خداوند منان توانسته ایم بعد از گذراندن آزمایش های متعدد و پاس کردن تست های ایمنی از سازمانهای دیصلاح تاییدیه های لازم شهر سازی و آتش نشانی رانیز برای درب ضد حریق دو لنگه گرفته ودر این راستا یکی از اولین کارخانه های ارائه دهنده درب ضد حریق دو لنگه و درب ضد حریق یک ونیم لنگه با تاییدیه در ایران باشیم .

نصب درب ضد حریق

نصب درب ضد حریق

نصب درب ضد حریق کار کاملا تخصصی می باشد و نصاب درب ضد حریق همچون نصاب درب ضد سرقت باید از مهارت کامل برای نصب برخوردار باشد

درب ضد حریق ارزان

همانطور که در جریان هستید درب ضد حریق طی سالهای گذشته عمدتا از چین به کشورمان وارد میشد و همانطور که میدانید با قیمت بسیار بالاتری برای پیمانکاران عزیز تمام میشد چرا که درب ضد حریق دارای وزن بالایی است و به همین دلیل حمل و نقل آن هزینه زیادی را برای واردکنندگان در پی داشت. و ایشان نیز به ناچار علاوه بر گمرک و سود خود این هزینه را از خریدار دریافت میکردند.
اما پس از تولید درب ضد حریق  در کشورمان هم اشتغالزایی برای جوانان فراهم شد و هم قیمت تمام شده آن ارزان تر شد و درب ضد حریق ارزان روانه بازار داخلی شد که این امر منجر به کاهش چشمگیر واردات این محصول شد و از خروج ارز نیز از ایران کاسته شد.

درب خروج اضطراری ارزان

برای دریافت قیمت درب ضد حریق خواهشمندیم که با ما تماس بگیرید چرا که این درب های خروج اضطراری عمدتا پس از سفارش شما ساخته خواهند شد و با توجه به ابعاد مورد نیازتان و دستگیره درب و سایر ویژگی های درخواستی قیمت متفاوتی دارند. و همانطور که گفته شد این درب های ضد حریق را با توجه به نیاز شما و تعدادتان با هر سایز و ابعادی که نیاز داشته باشید اعم از درب ضد حریق شیشه خور بودن یا نبودن درب ضد حریق دولنگه یا تک لنگه و نیز دستگیره های متفاوت قابل ساخت در اسرع وقت میباشند که اگر سایز شما خاص باشد 15 روز کاری زمان خواهد برد.

درب ضد آتش ارزان

اما ما تضمین بهترین قیمت و بالاتریت کیفیت موجود در درب های ضد حریق ارزان را به شما میدهیم و با اطمینان خاطر به شما عزیزان عرض میکنیم که درب ضد حریق ارزان را با قیمت مناسب و کیفیت بالا از ما خریداری میکنید و این درب ها دارای تاییدیه آتش نشانی از آتش نشانی تهران هستند.
برای اطلاعات دقیق و ثبت سفارش و دریافت پیش فاکتور خواهشمند است با ما تماس بگیرید تا در خدمت شما عزیزان باشیم.

ویژگی های درب ضد حریق

دسترسی آسان

درب های ضد حریق به عنوان راه فرار در مواقع خاص مانند آتش سوزی مورد استفاده قرار می گیرد. معمولا رنگ آنها قرمز روشن است تا در مواقع اضطراری قابل رویت باشد و همچنین امکان باز شدن آن با هل دادن دستگیره در زمان مواجهه با آتش وجود دارد.

میزان دید

وجود قسمت شیشه ای (دریچه بازدید) در درب ضد حریق ، باعث رویت آتش و دود در محوطه آتش، جهت جلوگیری از برخورد با آن.

مقاومت در برابر آتش

مهم ترین فاکتور درب ضد حریق، میزان مقاومت در برابر آتش است. این میزان مقاومت در برابر آتش بدون صدمه دیدن و تغییر شکل درب در مدت زمان مشخص تعیین می شود. میزان مقاومت این درب ها، بر حسب دقیقه محاسبه شده ( گاهی بر ساعت ) و میزان استقامت آن در تقابل با آتش می باشد. درب های ضد حریق بر اساس تایید آتشنشانی به مدت 90 دقیقه در برابر آتش مقاومت کرده و به خوبی از ساختمان شما محافظت می کنند.

فشردگی هوا

درب ضد حریق راه دسترسی خروجی امن از محوطه آتش گرفته می باشد. در نتیجه مهم است که از نفوذ دود به خروجی امن جلوگیری کند و به همین منظور عایق دود هم دارد.

عایق صوتی

این نوع درب ها در اماکنی مانند مدرسه، تئاتر، استودیو و غیره به کار می رود. علاوه بر خاصیت ضد حریق بودن عایق صوتی نیز بوده و می توانند از ورود سر و صدای ناخواسته به داخل محیط جلوگیری کند

موارد کاربرد درب های ضد حریق:

- صنایع نفت، گاز و پتروشیمی
- اتاق‌های کنترل و مراکز فرماندهی
- صنایع نظامی و دفاعی
- مراکز بیمارستانی و آزمایشگاهی
- صنایع غذایی و اتا‌ق‌های ایزوله
- پله‌های فرار ساختمان‌های مسکونی، تجاری و اداری
 امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
تماس بگیرید